Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Wegetariańską + ryba

WEGETARIAŃSKA+RYBA pion
Opis diety

Jest to dieta która eliminuje z jadłospisu produkty mięsne. Produkty te są zastąpione roślinami strączkowymi, produktami zbożowymi i nabiałem, tak by dieta dostarczała wystarczające ilości białka i pozostałych makroskładników odżywczych.

Dieta wzbogacona jest w dużą ilość warzyw i owoców, a także jajka, nasiona i orzechy oraz ryby i owoce morza,  które występują w diecie minimum trzy razy w tygodniu. Dzięki dużej różnorodności dieta wegetariańska jest bezpieczna dla zdrowia. 

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników -  Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Placuszki owsiane na kefirze z musem jeżynowym

II Śniadanie

Pasta pomidorowa z kaszą jaglaną

Obiad

Łosoś pieczony z puree i sałatką z pora i kukurydzy

Podwieczorek

Koktajl z cukinii i banana

Kolacja

Szpinakowe leniwe z parmezanem

Dieta wegetariańska z rybą

Dieta wegetariańska jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, a przy tym ograniczyć spożywanie mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli Ty również nie jadasz posiłków mięsnych, ale lubisz spożywać ryby ze względu na ich cenne właściwości odżywcze, wybierz z naszej oferty specjalnie przygotowaną dietę wegetariańską z rybą. Dieta wegetariańska eliminuje produkty mięsne. Są one zastąpione roślinami strączkowymi, produktami zbożowymi i nabiałem, tak aby każdy posiłek dostarczał Ci odpowiednią ilość białka i pozostałych makroskładników odżywczych.

Na swoim talerzu znajdziesz również dużo warzyw i owoców, a także jajka, nasiona i orzechy. Dzięki różnorodności produktów dieta wegetariańska zapewni Ci wszystkie potrzebne składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Procentowy udział makroskładników w przygotowanych posiłkach wege jest taki sam jak przy innych dietach, w których występuje mięso: 20% białka, 25% tłuszczy i 55% węglowodanów.

Wegetarianizm a ryby

Założeniem diety wegetariańskiej jest wykluczenie mięsa i ryb ze spożywanych posiłków. Wiele osób modyfikuje jednak tradycyjny wegetarianizm. Ryby w diecie wege są jednym z jej wariantów. Taka opcja jest często wybierana przez osoby, które skłaniają się ku wegetarianizmowi bardziej ze względów zdrowotnych niż ideologicznych. Decydują się one na włączenie ryb do swojego jadłospisu ze względu na właściwości odżywcze. Ryby są bowiem bogatym źródłem kwasów omega 3 i witaminy D. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe chronią przed chorobami serca, zmniejszając ryzyko niewydolności serca. Witamina D dba o prawidłową pracę mięśni i podnosi odporność organizmu.

Ryby są szczególnie polecane sportowcom i osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, ponieważ są źródłem białka o bardzo dobrej strawności, którego odpowiednia podaż dodatkowo przyspiesza regenerację po treningu. W naszej ofercie diet znajdziesz specjalną dietę wegetariańską. Ryby i owoce morza występują w niej minimum trzy razy w tygodniu. Wszystkie posiłki przygotowane są w kilku wersjach kalorycznych: 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2300 kcal i 2500 kcal. Korzystając z naszej diety pudełkowej, masz pewność, że każde danie jest tak skomponowane, aby, pomimo ograniczenia niektórych artykułów spożywczych, dostarczyć Ci niezbędnych składników odżywczych. Nad wszystkim czuwa nasza dietetyczka, która układa starannie zbilansowany jadłospis. Kucharze zaś dbają o to, aby Twoje posiłki zachwycały Cię każdego dnia swoim smakiem i wyglądem. Z nami będziesz jeść smaczne i zdrowe dania, które powstają ze sprawdzonych i naturalnych składników. Zapomnij o żmudnym przyrządzaniu posiłków na każdy dzień. Dieta pudełkowa to najlepszy wybór dla tych, którzy są zapracowani, ale ważne jest dla nich to, co jedzą. Jeśli masz już dosyć szybkich i niekoniecznie zdrowych przekąsek w pracy oraz gotowania w kółko tych samych potraw, sprawdź nas. Wegetarianizm i ryba? Nie ma problemu. To nie Ty musisz się wpasować w naszą ofertę. To my dopasujemy dietę do Twoich potrzeb.

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów