Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Wegetariańską

dieta wegetariańska, dieta wege jadłospis
Opis diety wegetariańskiej

Jest to dieta która eliminuje z jadłospisu produkty mięsne, a także ryby i owoce morza.

Produkty te są zastąpione roślinami strączkowymi, produktami zbożowymi i nabiałem, tak by dieta dostarczała wystarczających ilości białka i pozostałych makroskładników odżywczych. Dieta wzbogacona jest w dużą ilość warzyw i owoców, a także jajka, nasiona i orzechy. Dzięki dużej różnorodności dieta wegetariańska jest nie tylko  bezpieczna dla zdrowia, dostarcza witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także zasmakuje każdemu.

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników - Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis w diecie wegetariańskiej

Śniadanie

Kanapka z pastą jajeczną i rzodkiewką

II Śniadanie

Blok czekoladowy

Obiad

Pulpeciki z ciecierzycy w ostrym sosie mango

Podwieczorek

Jogurtowa panna cotta z musem jeżynowym

Kolacja

Zupa cebulowo-serowa ze świeżą kolendrą

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska od lat jest w Polsce bardzo popularna, a jej zwolenników ciągle przybywa. Unikanie mięsa i ryb podyktowane jest względami etycznymi, religijnymi, ale również zdrowotnymi. Niestety w dzisiejszych czasach mięso i ryby często zaliczają się do żywności wysokoprzetworzonej. Kurczaki szpikowane są antybiotykami lub zawierają hormony stosowane w hodowlach przemysłowych, ryby zawierają rtęć. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Jeśli Ty również należysz do zwolenników wegetarianizmu, wybierz z naszej oferty dietę wegetariańską. A może dopiero zastanawiasz się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych? Obawiasz się jednak, że dieta wege może być nudna i nie dostarczy Ci wystarczających ilości składników odżywczych? Sprawdź propozycje przykładowych dań, a będziesz mile zaskoczony.

W jadłospisie diety wegetariańskiej nie znajdziesz mięsa, ryb ani owoców morza. Żeby jednak zachować odpowiednią ilość białka i pozostałych składników odżywczych, produkty te zastąpione są roślinami strączkowymi, produktami zbożowymi i nabiałem. Dieta vege wzbogacona jest o duże ilości warzyw i owoców, nasiona, orzechy, a także jajka. Taka różnorodność pozwala zachować właściwe proporcje składników w przyrządzonych posiłkach i dostarczyć witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rozkład makroskładników przy tej diecie kształtuje się na takim poziomie jak przy dietach, w których obecne jest mięso. Posiłki dostarczą Ci 20% białka, 25% tłuszczy i 55% węglowodanów.

Dieta wegetariańska – jadłospis

Kiełki na śniadanie, obiad i kolację lub słynne kotlety sojowe codziennie na obiad? Nic bardziej mylnego. Dania wegetariańskie mogą być niezwykle różnorodne, a przede wszystkim smaczne. Jeśli od dawna jesteś wegetarianinem, a teraz po prostu szukasz w tej wersji diety pudełkowej, gwarantujemy, że nasza oferta spełni Twoje oczekiwania. Ważne jest jednak, aby dopasować odpowiednią kaloryczność diety do trybu życia, jaki prowadzisz. Przygotujemy dla Ciebie dietę na 1200 kcal, 1500, 1800, 2000, 2300 lub 2500 kcal.

Dieta wegetariańska pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Nie musisz się również obawiać, że brak mięsa pozbawi Cię niektórych składników odżywczych, np. białka, które pełni ważną funkcję w budowie mięśni oraz w procesach metabolicznych i regeneracyjnych. Śmiało można je zastąpić białkiem pochodzącym z produktów roślinnych. Jakie korzyści niesie ze sobą dieta vege? Jadłospis w tym przypadku opiera się w dużej mierze na warzywach i owocach. Nawet dziecko wie, że warzywa mają dużo witamin. Potwierdzają to badania, które wskazują, że wegetarianie dostarczają swojemu organizmowi mniej tłuszczów nasyconych, cholesterolu, za to więcej magnezu, potasu, błonnika pokarmowego i witamin. Dzięki temu cieszą się niższym wskaźnikiem BMI, mają niższe ciśnienie tętnicze krwi i są mniej narażeni na choroby serca. Krótko mówiąc, dieta wegetariańska zapewni Ci zdrowe życie oraz zmniejszy ryzyko powstania wielu chorób przewlekłych. A zatem jedz na zdrowie!

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów