Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Hashimoto

HASHIMOTO pion
Opis diety

Jest to dieta przeznaczona dla osób cierpiących na przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy, czyli chorobę Hashimoto. Dieta jest optymalnie urozmaicona i zbilansowana, tak aby zmniejszała nasilenie stanu zapalnego, zwiększała efektywność farmakoterapii oraz poprawiała samopoczucie.

Dostarcza węglowodanów złożonych o niskim i średnim indeksie glikemicznym, przy czym wykluczeniu podlega pszenica i jej odmiany (np. orkisz). Obecnie brakuje rekomendacji naukowych do rutynowego stosowania diety bezglutenowej i bezlaktozowaj wśród pacjentów z chorobą Hashimoto, jednakże w diecie wprowadzamy eliminację samej pszenicy oraz mleka, która przynosi korzystne efekty.

Dodatkowo dieta ogranicza produkty zawierające tzw. goitrogeny, czyli związki zaburzające produkcję hormonów tarczycowych, które występują m.in.: w brukselce, kapuście, brokułach, kalafiorze, jarmużu, kalarepie. Warzywa te podawane są jedynie po obróbce termicznej, która neutralizuje ich negatywne właściwości.

W diecie Hashimoto całkowicie wyeliminowana została również soja i jej przetwory (np. tofu, napoje sojowe, sos sojowy) oraz kasza jaglana. 
Z uwagi na fakt, że ryby są dobrym źródłem białka, witaminy D, istotnego selenu i zdrowych kwasów tłuszczowych w tym kwasów omega-3 o działaniu przeciwzapalnym, ich podaż w diecie została zwiększona do dwóch razy w tygodniu.

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników - Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Pasta jajeczna z warzywami

II Śniadanie

Jogurt z morwą białą i frużeliną śliwkową

Obiad

Gulasz z dorsza

Podwieczorek

Krem z mango

Kolacja

Pęczak z warzywami po meksykańsku

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów