Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Beznabiałową

dieta beznabiałowa
Opis diety

Dieta beznabiałowa jest dietą prawidłowo zbilansowaną, która wyklucza mleko oraz wszystkie przetwory mleczne. Jest skierowana dla osób cierpiących na alergię pokarmową na białka mleka lub nietolerujących laktozy.

W diecie beznabiałowej znajdują się produkty zastępujące nabiał, w tym zapewniające całkowite zapotrzebowanie na wapń – napoje roślinne, owoce, warzywa, nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe, jaja, ryby, orzechy i nasiona.

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników -  Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Jogurt sojowy z musem wiśniowym i granolą

II Śniadanie

Pastella jajeczna z łososiem i koperkiem

Obiad

Eskalopki z indyka w sosie brokułowym z surówką

Podwieczorek

Chlebek bananowy z orzechami

Kolacja

Kubańska zupa z czarnej fasoli i quinoa

Dieta beznabiałowa - Laboratorium Kalorii

„Pij mleko, będziesz wielki!” – ile razy słyszałeś to hasło? Ten chwytliwy slogan znany jest prawdopodobnie każdemu z nas. Chociaż wydawać by się mogło, że nabiał jest niezwykle cenny dla naszego zdrowia i prawidłowego rozwoju, to okazuje się, że nie zawsze tak to wygląda. Dieta beznabiałowa, czyli jedna z głównych diet eliminacyjnych, z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wszystko to z powodu rosnącej liczby osób, które cierpią na alergię na białka mleka krowiego, czyli kazeinę i białka serwatkowe, a także nie tolerują laktozy. Coraz częściej dieta ta jest wybierana również przez osoby, które z różnych powodów chcą zrezygnować ze spożywania nabiału.

Dieta beznabiałowa jest szczególnie ważna w przypadku małych uczuleniowców, ponieważ nie tylko pomaga zlikwidować typowe objawy alergii, ale także zapewnia im prawidłowy rozwój i zapobiega chorobom o podłożu alergicznym, jak np. astma. Na czym dokładnie polega dieta beznabiałowa? Zakłada ona przede wszystkim czasowe lub stałe wykluczenie spożycia mleka (świeżego, sproszkowanego, skondensowanego), a także wszystkich produktów mlecznych, w tym twarogu, serów, maślanki i wszystkich produktów zawierających kazeinę, laktoalbuminę oraz laktoglobulinę. Jak widać, jest to spore ograniczenie w jadłospisie, zwłaszcza jeśli chodzi o spożycie wapnia i witaminy D. W związku z tym warto pamiętać o tym, by w diecie beznabiałowej zapobiegać potencjalnym niedoborom wapnia i wprowadzać do menu produkty takie jak kasze, strączki, soję, owies, ryby, buraki, szpinak, orzechy włoskie, jaja i pieczywo pełnoziarniste.

Dieta beznabiałowa – bez mleka też może być smacznie!

Jeżeli zdecydujesz się na wykluczenie ze swojego codziennego jadłospisu wszystkich produktów, które zawierają nawet najmniejsze ilości mleka, w szybkim czasie zauważysz znaczną poprawę samopoczucia i eliminację dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz oddechowego. Jak w takim razie skomponować dietę beznabiałową, by była pyszna i dobrze zbilansowana? Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z naszej oferty, którą przygotowaliśmy z myślą o wszystkich osobach zmagających się z alergią pokarmową na białko mleka krowiego lub nietolerujących laktozy.

Opracowana przez nas dieta beznabiałowa bogata jest w produkty zastępujące nabiał, a także pokrywające zapotrzebowanie na wapń, czyli napoje roślinne (m.in. mleko sojowe, owsiane, ryżowe i migdałowe), nasiona roślin strączkowych, świeże owoce i warzywa (głównie jarmuż i szpinak), produkty zbożowe, jaja, ryby oraz orzechy. Wszystkie posiłki przyrządzamy tak, by były nie tylko zdrowe i pożywne, ale przede wszystkim smaczne – w Laboratorium Kalorii dieta nie jest ograniczeniem, a możliwością poznawania nowych smaków i aromatów. Wybierz jedną z dostępnych u nas kaloryczności: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300 lub 2500 kcal i ciesz się dobrym zdrowiem!

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów