Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Bezlaktozową

dieta bezlaktozowa, dieta bez laktozy co jeść
Opis diety

Jest to dieta dedykowana osobom nietolerującym cukru mlecznego, czyli laktozy.

W diecie tej tradycyjny nabiał zastępowany jest nabiałem bez laktozy, w tym produktami mlecznymi poddanym fermentacji o potwierdzonym braku zawartości laktozy oraz napojami roślinnymi - ryżowym, owsianym, kokosowym, sojowym i  tofu, które jest bardzo dobrym źródłem białka i wapnia. 

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników - Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Owsianka z karmelizowaną brzoskwinią i żurawiną

II Śniadanie

Pasztet z cukinii

Obiad

Kurczak po tajsku

Podwieczorek

Rozgrzewający koktajl pomarańczowy z imbirem

Kolacja

Sałatka z kurczakiem i sosem sezamowym

Dieta bezlaktozowa. Co jeść przy nietolerancji laktozy - Laboratorium Kalorii

Wypijasz ulubione cappuccino i już po chwili czujesz, że zaczyna Cię coraz bardziej boleć brzuch – jaka jest Twoja pierwsza myśl? Wiele osób w tym momencie decyduje się odstawić spożycie kawy lub wszystkich produktów mlecznych. Nie zawsze jest to konieczne – często wystarcza przejście na dietę bezlaktozową. Jest to jedna z popularnych w ostatnim czasie diet eliminacyjnych, która wyklucza spożycie produktów zawierających cukier mleczny, czyli laktozę. Jest ona przeznaczona dla osób z nietolerancją laktozy, czyli schorzeniem związanym z brakiem lub niedoborem laktazy – enzymu, który rozkłada laktozę. Wystarczy zaledwie pół godziny, by spożycie produktów zawierających laktozę wywołało u nich szereg charakterystycznych objawów, takich jak ból brzucha, biegunka, oddawanie gazów, wzdęcia, czy też uczucie przelewania w brzuchu.

Na szczęście można ich uniknąć. Czym zatem różni się dieta przy nietolerancji laktozy od diety bezmlecznej, która wyklucza całkowite spożywanie wszystkich produktów mlecznych? W przypadku diety bezmlecznej mamy do czynienia z alergią na białko mleka krowiego, które stanowi jeden z głównych alergenów wśród dzieci. W diecie bezlaktozowej rezygnujemy lub ograniczamy w różnym stopniu spożywanie mleka krowiego, owczego i koziego, a także ich przetworów na rzecz ich bezlaktozowych i roślinnych odpowiedników. To, jaka ilość laktozy będzie tolerowana przez nasz organizm, jest tak naprawdę kwestią indywidualną, dlatego też warto obserwować reakcję układu pokarmowego i stopniowo zwiększać ilość produktów mlecznych w diecie. Ze względu na duże ryzyko niedoborów wapnia spowodowanych stosowaniem tej diety eliminacyjnej, warto dobrze zbilansować dietę przy nietolerancji laktozy i zadbać o odpowiednią suplementację witaminy D3.

Dieta bez laktozy – co jeść, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem?

W diecie bezlaktozowej musisz pamiętać, by tradycyjny nabiał zawierający laktozę zastępować nabiałem bezlaktozowym, który jest dostępny w wielu sklepach. Do codziennego jadłospisu warto włączyć również napoje roślinne, np. sojowe, ryżowe, owsiane i migdałowe, a także tofu, które uważane są za niezwykle cenne źródło białka i wapnia. Stosując dietę przy nietolerancji laktozy, należy uwzględnić także inne źródła wapnia niż te pochodzące z nabiału, czyli ryby, nasiona roślin strączkowych (w tym także kiełki), zielone warzywa, czy sezam i migdały.

Zastanawiasz się, czy przy Twoim szybkim tempie życia będziesz w stanie samodzielnie skomponować dobrze zbilansowaną dietę bezlaktozową, tak, by była nie tylko zdrowa, ale i smaczna? Mamy dla Ciebie propozycję – wybierz dietę opracowaną przez nas w Laboratorium Kalorii i dobierz posiłki według własnego uznania. Chcąc jak najlepiej sprostać Twoim potrzebom, dajemy Ci do wyboru 6 różnych kaloryczności: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300 lub 2500 kcal, dzięki czemu efektem Twojej diety przy nietolerancji laktozy będzie także utrata nadprogramowych kilogramów lub utrzymanie masy ciała na odpowiednim poziomie. Zaufaj nam i pozwól zadbać o swoje zdrowie!

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów