Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Bezglutenową

Dieta bezglutenowa jadłospis
Opis diety

Dieta bezglutenowa jest dietą eliminującą gluten, który jest mieszaniną białek roślinnych obecnych w ziarnach zbóż – pszenicy, jęczmieniu i życie. Dieta ta opiera się na produktach, które naturalnie nie zawierają glutenu (ryż, kukurydza, gryka, czy amarantus) oraz produktach takich jak warzywa, owoce, rośliny strączkowe, nabiał, mięso, ryby, jaja, orzechy i ziarna, dzięki czemu jest odpowiednio zbilansowana i smaczna.

Jednakże ze względu na brak wydzielonej specjalnej części na kuchni do przygotowywania posiłków, dieta ta może zawierać śladowe ilości glutenu i może nie być odpowiednia dla osób chorych na celiakię.

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników - Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Hummus z pieczonym burakiem i chrzanem

II Śniadanie

Fit ciasto owsiane z gruszką i jabłkami

Obiad

Sznycle z indyka z ziemniaczkami i młodą kapustą

Podwieczorek

Włoska sałatka z makaronem, szynka dojrzewającą i bazylią

Kolacja

Risotto z kurczakiem i warzywami

Dieta bezglutenowa jadłospis - Laboratorium Kalorii

Ból brzucha, wzdęcia, nudności – czy te objawy są Ci bliskie? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że Twój organizm nie toleruje glutenu. Niestety, z tym przykrym problemem zmaga się w ostatnim czasie coraz więcej osób. Z pomocą przychodzi im dieta bezglutenowa, czyli eliminacyjna dieta lecznicza, która uważana jest za jedyną skuteczną metodę walki z celiakią oraz nietolerancją lub alergią na gluten.

Ale o co tak naprawdę chodzi z tym popularnym w ostatnim czasie glutenem? Otóż wbrew powszechnie panującej opinii nie zawsze musi być on szkodliwy dla naszego zdrowia, a co więcej – w większości przypadków jest wręcz niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. Gluten jest mieszanką białek roślinnych, które znajdziemy przede wszystkim w pszenicy, jęczmieniu, życie i owsie, a także w wielu innych produktach, jak np. czekolada, kawa zbożowa, paluszki, czy też herbatniki. O ile u zdrowej osoby stosowanie diety bezglutenowej nie jest konieczne, o tyle u osoby nietolerującej glutenu jego spożycie może spowodować wytwarzanie przeciwciał, które uszkadzają kosmki jelitowe. W tym momencie zaczynają pojawiać się charakterystyczne objawy, takie jak silny ból brzucha, wzdęcia, biegunka, utrata wagi, czy też anemia.

Są to naprawdę poważne symptomy! Niestety, spora część osób bagatelizuje te objawy, a problemy żołądkowe zrzuca na karb przepracowania, stresu i przemęczenia. Niezdiagnozowana nietolerancja lub alergia na gluten może doprowadzić wówczas nie tylko do dyskomfortu fizycznego, ale także wielu poważnych problemów zdrowotnych z powodu zaburzonego wchłaniania składników odżywczych. Tymczasem wystarczy naprawdę niewiele, by zapanować nad własnym organizmem i w końcu poczuć się dobrze po spożytym posiłku. Dieta bezglutenowa to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy ze złym samopoczuciem po spożyciu glutenu.

Dieta bezglutenowa z dostawą do Twojego domu

Większość osób uważa, że dieta bezglutenowa musi wiązać się wyłącznie z mdłymi, bezsmakowymi posiłkami, a unikanie glutenu jest dużym utrudnieniem w przyrządzaniu posiłków. Na szczęście wcale nie musi to tak wyglądać, a jadłospis w diecie bezglutenowej może być bardzo urozmaicony. Wystarczy dobrze dobierać składniki lub zdecydować się na skorzystanie z usług naszego cateringu w Laboratorium Kalorii!

Dieta bezglutenowa, którą Ci oferujemy, bazuje na produktach, które naturalnie nie zawierają glutenu, czyli bezglutenowych produktach zbożowych, chudym mięsie, jajach, mleku i nabiale, a także świeżych owocach i warzywach. Dieta bezglutenowa w Laboratorium Kalorii to nie tylko gwarancja smacznych, odpowiednio zbilansowanych posiłków, ale także oszczędność czasu, który musisz poświęcać na komponowanie jadłospisu w diecie bezglutenowej, robieniu zakupów i przyrządzaniu posiłków. My zrobimy to za Ciebie – Twoim zadaniem jest jedynie wybór odpowiedniego wariantu kalorycznego spośród dostępnych u nas opcji: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500 kcal. Może Ci w tym pomóc nasz dietetyk lub Kalkulator zamieszczony na stronie. Spróbuj raz, a przekonasz się, jak wiele możemy zrobić dla Twojego żołądka i jelit!

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów