Jeden z pierwszych cateringów dietetycznych w Bydgoszczy i okolicach. Na rynku od 2014 r.

Powrót
Poznaj dietę

Bez glutenu i laktozy

dieta bez glutenu i laktozy, dieta bez laktozy i glutenu
Opis diety

Dieta bez glutenu i laktozy jest dietą eliminacyjną, w której wykluczone są produkty zawierające gluten (pszenica, jęczmień i żyto) i laktozę (tradycyjny nabiał).

Dieta ta opiera się na produktach, które naturalnie nie zawierają glutenu (ryż, kukurydza, gryka, czy amarantus) oraz produktach takich jak warzywa, owoce, rośliny strączkowe, mięso, ryby, jaja, orzechy i ziarna. Ponadto w diecie tej tradycyjny nabiał zastępowany jest nabiałem bez laktozy oraz napojami roślinnymi - ryżowym, owsianym, kokosowym, sojowym i  tofu, które jest bardzo dobrym źródłem białka i wapnia. 

Występuje w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 2000, 2300, 2500.

Rozkład makroskładników - Białko: 20%. Tłuszcze: 25%. Węglowodany: 55%.

 

Cena za dzień od:

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Bananowe racuchy z musem truskawkowym

II Śniadanie

Sałatka z jajkiem, szynką i nasionami słonecznika

Obiad

Sakiewki drobiowe z warzywami

Podwieczorek

Śliwki pieczone pod jaglaną kruszonką z cynamonem

Kolacja

Burgery wielowarzywne z sosem czosnkowym

Dieta bez glutenu i laktozy - Laboratorium Kalorii

Masz wrażenie, że po spożyciu glutenu i laktozy w Twoim żołądku rozpoczyna się prawdziwa rewolucja? Twój organizm alarmuje w ten sposób swoją niechęć do tych dwóch składników i daje Ci znać, że prawdopodobnie zmagasz się z alergią lub nietolerancją glutenu i laktozy. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać! Dieta bez glutenu i laktozy to najlepsza dieta eliminacyjna dla osób zmagających się z celiakią lub nietolerancją glutenu, a także nietolerancją laktozy. Warto jednak pamiętać, że jest to dieta lecznicza, w związku z czym nie zaleca się stosowania jej przez osoby zdrowe, które chcą np. zredukować masę ciała.

Dieta bez laktozy i glutenu powinna być przeprowadzana wyłącznie wtedy, gdy jest konieczna – najlepiej pod kontrolą lekarską. Niestety, tak restrykcyjna dieta stosowana bez podstaw zdrowotnych może doprowadzić do dużych niedoborów żywieniowych i zaburzeń m.in. ze strony układu pokarmowego i kostnego. Dieta bez glutenu i laktozy łączy w sobie założenia modnej w ostatnim czasie diety bezglutenowej oraz diety bezlaktozowej. Podstawą do jej zastosowania jest występowanie charakterystycznych objawów nietolerancji glutenu, takich jak ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia oraz zmęczenie, a także objawów nietolerancji laktozy, jak m.in. biegunka, ból brzucha, uczucie przelewania się w brzuchu. Jeżeli te przykre dolegliwości są Ci dobrze znane, to postaraj się wykluczyć z codziennego menu główne źródła glutenu, czyli pszenicę, żyto, jęczmień, wędliny oraz produkty przetworzone. Pamiętaj, by zrezygnować także ze wszystkich źródeł laktozy, czyli mleka i nabiału, jak również produktów, w których dodatkowo stosuje się laktozę.

Dieta bez nabiału i glutenu – jak może wyglądać Twój jadłospis?

Wyeliminowaliśmy sporą część produktów z Twojego jadłospisu i pewnie zastanawiasz się, co tak naprawdę możesz jeść na diecie bez laktozy i glutenu. Twoim sprzymierzeńcem z pewnością będą świeże owoce i warzywa, a także wybrane rodzaje makaronów i kasz (bezglutenowe). Na rynku dostępnych jest również wiele wartościowych zamienników mleka, takich jak np. napoje sojowe, ryżowe, owsiane, czy też migdałowe.

Dieta bez glutenu i laktozy powinna opierać się także na fasoli i roślinach strączkowych, jajach, serach żółtych (co ciekawe, są pozyskiwane z mleka, jednak w procesie fermentacji mlekowej pozbawia się je laktozy), orzechach, ziarnach, migdałach oraz rybach. Warto pamiętać, że stosowanie diety bez glutenu i laktozy wiąże się z większym zapotrzebowaniem organizmu na witaminy i minerały, dlatego też zaleca się dostarczanie organizmowi odpowiednich zamienników, które uzupełnią niedobory wapnia i witaminy D3. Jeżeli obawiasz się, czy będziesz w stanie samodzielnie skomponować dietę bez laktozy i glutenu, by była zdrowa, wartościowa i pożywna, skorzystaj z naszej diety opracowanej w Laboratorium Kalorii. Dobrze wiemy, jak zadbać o Ciebie i o Twoje zdrowie – przekonaj się sam!

Wybieraj, zmieniaj
i jedz jak lubisz!

Dostosowujemy się do Twojego stylu życia. U nas wybierasz, przekładasz i zmieniasz do woli. Możesz korzystać z diety i żyć po swojemu!

Zamów pakiet powyżej 31 dni. Za pierwszym zamówieniem,
możesz otrzymać konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała gratis*

* - Pierwsze zamówienie od 31 dni - wizyta gratis.
- Drugie zamówienie od 31 dni - wizyta 50% regularnej ceny w gabinecie dietetycznym. - Kolejne zamówienia w/g regularnej ceny w gabinecie dietetycznym.

zamów